Nieruchomości

Serwis tematyczny online

Sale weselne Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wesele to ważne wydarzenie, które powinno pozostawić po sobie wyłącznie miłe wspomnienia. Warto je zorganizować w pięknym miejscu, w którym można fantastycznie się bawić. Sala powinna być odpowiednia pod względem wielkości, aby znalazła się przestrzeń ustawienie ław i krzeseł i jednocześnie na hulanki przy muzyce. Oczywiste jest, że duża jakość miejsca jest zasadnicza. Udekorowanie sali powinno być z uwagą zaplanowane, oświetlenie stonowane, jednak nie za ciemne. Dużo gości uszanuje pasujące do klimatu motywy kwiatowe. W okolicy lokalu weselnego musi być parking, na którym można zaparkować pojazd. Sala mogłaby mieć boczne pomieszczenie, gdzie można się przebrać, zostawić rzeczy, zrelaksować się przez chwilę. Nie warto rezerwować małej sali, dlatego że zabawa nie będzie udana, a wesele to przede wszystkim taniec i muzyk. Jak już muzyka jest grana na żywo to bez względu na wszystko należy zaplanować miejsce dla zespołu muzycznego. Przy takim miejscu należy zapewnić dostęp do wody, z uwagi na to, że artystom zdarza się, że robi się sucho w gardle i muszą się orzeźwić wodą.

Sala odpowiednio wentylowana

Sala nie powinna być duszna. Najkorzystniejsza jest klimatyzacja. Jeśli klimatyzacji nie zamontowano to powinno się udostępnić możliwość otwierania sali i wymiany powietrza. Sala właściwie dotleniona to miejsce doskonałe, umożliwiające zabawę. Kiedy jest mało tlenu to ludzie bardzo się pocą, za szybko męczą i nie mają ochoty się bawić. Podłoga nie może być zbyt śliska, żeby tańczący nie połamali nóg. W sali musimy również zapewnić ciekawe dodatki – tak jak wspominaliśmy na początku – bynajmniej nie zbytnio dominujące – między innymi bukiety lilii lepiej sobie darować. Zapach tych roślin jest za mocny jak również męczący. Nie spisze się wcale, będzie zamiast tego powodował, że ludzie szybko poczują się sfrustrowani.

Lokalizacja sali

Lokalizacja lokalu jest istotna – jeżeli wokół restauracji z salą weselną znajduje się park czy duży ogród to rodzina oraz przyjaciele mogą wyjść, przespacerować się, swobodnie zamienić kilka zdań z towarzyszami zabawy. Jeżeli hotel usytuowany jest przy głośnej ulicy to goście nie będą uradowani z takiej lokalizacji. W sali nie wolno palić. W budynku muszą być łazienki i to więcej niż dwie. Wesela bywają spore – na 50, 100 lub 200 osób. Takie przyjęcie okolicznościowe musi mieć odpowiednią infrastrukturę i zaplecze, w którym przygotowywane są dania lub są odgrzewane wcześniej zrobione potrawy. To zaplecze musi być dobrze wentylowane, po to by klimaty z kuchni nie wdzierały się na salę weselną. Przydałaby się również szatnia, gdzie można zostawić rzeczy gości weselnych. Zastosowanie znajdą także opakowania jednorazowe, po to aby można ofiarować gościom na później jedzenie, jeżeli zostaje po weselu.
Zatem odpowiednie zaplanowanie jest bardzo ważne. Pojemność sali, jej wystrój oraz położenie to zasadnicze elementy dla powodzenia projektu o nazwie wesele.
źródło: http://www.hotelwitek.pl/pl/wesela-przyjecia-weselne.html

Categories: Architektura

Comments are closed.